Google dizininden silinmişim?

Posted on Temmuz 19, 2008. Filed under: SEO | Etiketler:, , |

Aman allahım Google aramalarından çıkartılmışım? Şimdi ne yapacağım ki.. ?

Google arama moturundan siteniz çıkartılmışsa hemen paniklemeyin! ve sakince düşünün neden çıkartılmış olabailirim ki ? nerede hata yaptım.

Bşr çok webmaster arkadaşımın yaptığı hatalara değenirsek;

* Sitenin içeriği ile alakasız meta, keywords ve gizli kelimeler ile yoğunlaştırması. Örneğin “araba resimleri” hakkında siteniz varsa metalarınıza “araba resimleri, resim, en güzel araba resimleri, bmw resimleri” gibi site içeriğine uygun olmayan kelimeler yerine “Güzel ve hoş araba resimlerin bulunduğu zamanın nasıl geçtiğini anlayamacağınız bir site ” gibi açıklayacı cümle ve kelimeler kullanarak sitemizin arama motorlarından silinmesine engel olabiliriz

* Bir anda sitenize bağlantı almayın !. Hemen Google‘da çıkmak istiyorsunuz ve bir günde onlarca farklı içerikli siteden , kendi sitenize bağlantılar almak sizin için ilk başta avantaj gibi gözüksede (Arama sonuçlarında belki 1-2 gün üst sıralarda gözükürsünüz) sonradan siteniz Google dizininde hiç yer almayacak şekilde sandbox‘a düşecektir. Daha iyimser olursak Google Bomb filtresine takılacağından emin olun!.

* Sitenizin tasarımını sık sık değiştirmeyin !. Her tasarım değişlikliğinde Google örümcekleri bunları anlayacak ve Google arama dizininde daha önce eklenmiş sayfalarınız silinip yerine yenileri yer alacaktır ve bu uzun zaman sürebilir. Bu süre zarfında Google dizininde kaydedilmiş sayfalarınız daha geriye düşmektedir!.

* Başta sitelerde bulunan makale, döküman veya bilgi içeren belgeleri sitenizde yayınlamayın!. Bu kopya içeriğe girer ve Google örümcekleri tarafından pek iyi gözle bakılmadığını söyleyebilirim. Bir hırsız’a Google neden önem versin ki?

* Sitenizde ki dış bağlantıları kontrol edin!. Ulaşılmayan sitelere ve bilgisayara zarar verebilcek siteler ile bağlantı kurmamayı dikkat edin!.

* SEO çalışmalarınıza dikkat edin!. Bazen SEO çalışmalarında webmaster abartıya kaçarak bir çok gereksiz eklenti ve meta’lar ile sitelerini doldurmakta ve bu Google örümceklerini düşündürmek te? Sitenize kuşku ile bakılmasını istemiyorsanız SEO çalışmalarınızı abartıya kaçırmayacak şekilde yapınız.

Tüm bu yukarıdakileri uyara göre sitenizi tekrar gözden geçirdikden sonra, Google örümceklerine sitemizin tekrar gözden geçirilmesi için başvuru yapınız.

Reklamlar

Make a Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Liked it here?
Why not try sites on the blogroll...

%d blogcu bunu beğendi: